gezilecek meydanlar

warning: Creating default object from empty value in /home/unutulmaz/domains/unutulmaz.net/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Beyazıt Meydanı =İstanbul

Beyazıt meydanı bikindik meydanlardan olup,İstanbul'un kalabalık mekanlarından biridir.

Beyazıt Meydanı, Sultanahmet'ten Beyazıt istikametinde Divan Yulu'nun sona erdiği yerde bulunan ve yine turistlerin ve İstanbulluların sık ziyaret ettiği bir meydandır. Kapalı çarşı ve Sahaflar çarşısı da buradadır. Özellikle yabancı turistler için olan sayısız giyim mağazası ile 24 saat canlıdır.

Beyazıt Meydanı, İstanbul'da, tarihî yarımadanın merkezinde, kentin ana ulaşım akslarının odağındaki meydan ve çevresindeki semt.

Ortaköy Meydanı - Ortaköy=İSTANBUL

Ortakşy ne güzel bir manzaraya sahiptir.
Ah İstanbul ah varmı senın gibi bir memleket!

Ortaköy Meydanı da şüphesiz İstanbul'un popüler ve seçkin meydanlarından. Ortaköy sahilinde bulunan meydan, özellikle gençlerin dinlence ve eğlence için uğradığı, çok sayıda cafe, restoran, bar ve mağazasıyla beraber özellikle haftasonları cıvıl cıvıldır

Ortaköy, İstanbul Boğazı'nın kıyısında, Beşiktaş ilçesine bağlı bir semttir. Kumpircilerin, Wafflecıların ve Kokoreççilerin olduğu meydanı meşhurdur. Ortaköy Camii semtin sembolüdür.

Opera Meydanı (Ankara)

Yillara meydan okuyan meydanlar biri olan opera meydani hakkinda kisacik bilgiler ve tarihini gözden gecirelim.
Iste eskiye dayali bir operay meydanindan resim;

Ankara Devlet Opera binası
Ankara Ulus'ta Gençlik Parkı Büyük Tiyatro, Opera, Küçük Tiyatro, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Resim ve Heykel Müzesi, Etnografya Müzesi, Cumhurbaşkanlığı Orkestrası ve İller Bankası Genel Müdürlüğünüde içine alan meydana verilen ad. Meydan adını Opera binasından almaktadır.

tarihcesi
Hergele Meydanı