Çalışma

warning: Creating default object from empty value in /home/unutulmaz/domains/unutulmaz.net/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Güney Şelalesi Tekrar Gezilebilecek!

Ağu 13 2013

Denizli!nin bu konuda duyarli olmasi ve dogal güzelliklerine sahip cikmasi güzel.Herkes üzerine düsen görevi yapsa kirlilik olur mu?

Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Güney Şelalesi'ni Ramazan Bayramı'ndan sonra ziyarete açmak istediklerini söyledi.

Demir, yaptığı açıklamada, mayıs ayında heyelanla çöken Güney Şelalesi'nin çok kısa süre içerisinde tekrar turizme kazandırılması için ilgili kurumlarla birlikte büyük bir gayret içerisine girildiğini belirtti.

Kırlangıçlar yuva yaptı, çalışmalar durdu

Kadirli ilçesinde kırlangıçların yuva yaptığı belediyeye ait şantiyedeki kum yığınlarına, kuşlar göç edene kadar dokunulmayacak.
Kadirli Belediyesi'ne ait kent dışındaki asfalt şantiyesinde yol yapımında kullanılmak üzere depolanan ve zamanla sertleşen asfalt kumu yığınlarının ön cephesine kırlangıçlar yuva yaptı.

Kum yığınında kırlangıçların sıralı şekilde onlarca yuva yapması, görevlilerin yol çalışmalarında kullanılmak üzere malzeme almasını engelliyor.

PLANLI ÇALIŞANİNSANIN EN BÜYÜK KAZANCI ZAMAN

İnsanı muvaffâkiyete götürecek en iyi yol, plânlı çalışmadır. Zamanını verimli bir şekilde kullanamamaktan şikâyet eden idarecilere, uzmanların tek tavsiyesi şu oluyor:

«Yapacağınız işleri sıralayın, çok sayıda liste hazırlayın.»

Bu listelerle zamanın nasıl en verimli şekilde kullanılacağına ise tavsiyeleri şöyle oluyor:

«Öncelikle ve mutlak surette yapmanız gereken işleri belirleyin. Ehemmiyet durumlarına göre sıralayın. Daha sonra kendinize, bu işlerden bazıları devredilebilir mi? diye sorun.. Eğer edilebiliyor sa, derhal bu işleri başkalarına devredin.»