beyazit

warning: Creating default object from empty value in /home/unutulmaz/domains/unutulmaz.net/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Beyazıt Meydanı =İstanbul

Beyazıt meydanı bikindik meydanlardan olup,İstanbul'un kalabalık mekanlarından biridir.

Beyazıt Meydanı, Sultanahmet'ten Beyazıt istikametinde Divan Yulu'nun sona erdiği yerde bulunan ve yine turistlerin ve İstanbulluların sık ziyaret ettiği bir meydandır. Kapalı çarşı ve Sahaflar çarşısı da buradadır. Özellikle yabancı turistler için olan sayısız giyim mağazası ile 24 saat canlıdır.

Beyazıt Meydanı, İstanbul'da, tarihî yarımadanın merkezinde, kentin ana ulaşım akslarının odağındaki meydan ve çevresindeki semt.

Beyazit CamiiBEYAZIT II CAMİİ VE KÜLLİYESİ

Beyazit denince Camisi ülliyesi akla gelmezse olmaz.istanbul kelimesi okadar agirki, cok basit söylesekte aslinda ne emekler ve hayatlar gizli, yasanmisliklar sakli.

İstanbul'da Suitan II. Bayezid tarafından yaptırılan selâtin camii ile ek binaları.

Sultan Ahmet Camii ‘ne Nasıl Gidilir?

Istanbula yabaciysaniz ve nerden nasil gideceginizi bilmiyorsaniz.Size yardimci olabilecek bilgileri bulabilrisniz.Mutlaka görülmesi gereken bir yer oldugundan gezip görmeden sakin Istanbuldan geri dönmeyin.

Taksim’den gidecekseniz; Taksimden gidecek olan ziyaretciler için 2 yol vardır 1.si Taksim-Beyazıt otobüsünü kullanarak Beyazıt’a gidilir ordan ister 10 dk. tramway caddesinden Sultanahmete doğru yürümek.
Diğer bir yol ise Taksim Finiküler ile Kabataş’a ordan da Kabataş-Zeytinburnu tramwayı ile Sultanahmet Durağında inebilirler.